loga ue
Raport ewaluacyjny Gminnego Programu Rewitalizacji już dostępny
Rewitalizacja 14 września 2022

Zakończyła się ewaluacja Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Gdańska. Jej zadaniem było ustalenie, w jakim stopniu, dzięki działaniom prowadzonym od 2017 roku, udało się osiągnąć zakładane cele.

Nowy Port i Biskupia – świętowały z rozmachem!
Rewitalizacja 13 września 2022

Wrzesień to dobry czas, by wyjść z domu i spędzić czas z mieszkańcami swojej dzielnicy. W ostatnich tygodniach wielu gdańszczan miało taką możliwość. Biuro Rozwoju Gdańska brało udział w dwóch takich wydarzeniach – V Święcie ulicy Biskupiej oraz Dniach Nowego Portu.

Kończy się I kadencja Komitetu Rewitalizacji
Rewitalizacja 7 września 2022

Wspieranie, opiniowanie, doradzanie – to zadania Komitetu Rewitalizacji. 6 września 2022 roku odbyło się ostatnie posiedzenie komitetu w tej kadencji.

Aż chce się wracać do domu! Oruńskie kamienice z nowymi elewacjami
Orunia 26 sierpnia 2022

Zakończyły się kolejne remonty budynków przy Trakcie Św. Wojciecha i przy ulicy Gościnnej. Ich realizacja to element Gminnego Programu Rewitalizacji.

Na zdjęciu znajduje się okładka przewodnika po Nowym Porcie.
Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście 1 lipca 2022

Prowadzony od 2017 roku drugi etap rewitalizacji Nowego Portu w Gdańsku trwa. Remonty, modernizacje, nowe inwestycje i projekty społeczne są systematycznie realizowane. Efekty tych działań widzą zarówno mieszkańcy dzielnicy, jak i odwiedzający ją coraz chętniej pozostali gdańszczanie.

Lato na Dolnym Mieście
Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście 28 czerwca 2022

Lato w mieście to synonim nudy? Na pewno nie w Gdańsku, na pewno nie na Dolnym Mieście! W ubiegłą sobotę, 25 czerwca, z przytupem przywitano tam wakacje.

Możesz na nas liczyć! Wsparcie dla młodych dorosłych na Starym Chełmie
Biskupia Górka / Stary Chełm 23 czerwca 2022

Centrum Wsparcia Rodzin na Starym Chełmie już działa. Pomoc znajdą tu młodzi dorośli, czyli osoby w wieku 16-26 lat – także przebywający w Gdańsku obywatele Ukrainy.

Podsumowanie konsultacji społecznych w sprawie nowych granic obszaru objętego rewitalizacją w Gdańsku
Rewitalizacja 17 czerwca 2022

Od 5 kwietnia do 6 maja Biuro Rozwoju Gdańska przeprowadzało konsultacje społeczne dotyczące projektu zmiany uchwały nr XXII/607/16 Rady Miasta Gdańska z dnia 28 kwietnia 2016 roku w sprawie korekty granic obszaru objętego rewitalizacją. Swoją opinię w tej sprawie mogli wyrazić wszyscy mieszkańcy Gdańska.

Ilustracja przedstawia podwórko w dzielnicy Nowy Port przed rewitalizacją i po jej przeprowadzeniu. Na pierwszym zdjęciu widoczne jest puste podwórko z wydeptaną trawą. W tle, obok drzewa, widać śmietniki. Pod ścianą po prawej stronie stoją dwa samochody. Na drugim zdjęciu widać altanę z ławkami i stołem. Na pierwszym planie stoją dwie drewniane skrzynie, w których posadzono rośliny.
Rewitalizacja 31 maja 2022

 

Rewitalizacja to nie tylko wielkie inwestycje – to również zmiana tego, co mieszkańcom najbliższe: naprawa chodnika przed domem, remont schodów, posadzenie drzewa na podwórku. Właśnie trwają projekty, które poprawiają estetykę podwórek we wszystkich czterech podobszarach rewitalizacji w Gdańsku.

Strona 1 z 21