loga ue
Stoisko Biura Rozwoju Gdańska
Rewitalizacja 18 września 2023

Wrzesień to dobry czas, by spotkać się z sąsiadami; większość wróciła już z wakacyjnych wojaży, a i pogoda nadal sprzyja temu, by częściej wychodzić z domu. We wrześniu Biuro Rozwoju Gdańska uczestniczyło w dwóch wydarzeniach organizowanych przez i dla mieszkańców na rewitalizowanych podobszarach: w Nowym Porcie i na Biskupiej Górce.

no-Zastępca prezydent Gdańska Piotr Grzelak. prezentuje planszę z wykresami.
Rewitalizacja 7 września 2023

Budowa basenu w rejonie ul. Krasickiego i Gałczyńskiego, przekształcenie ulicy Wyzwolenia w bulwar tzw. „Zieloną Wyzwolenia”, czy realizacja parku z walorami historycznymi na Szańcu Zachodnim. To tylko niektóre z celów publicznych zawartych w planach realizacji Partnerstwa Publiczno-Prywatnego Nowy Port 2030+.

Na zdjęciu widać grupę osób siedzącą wokół stołu, na którym leży mapa podobszaru rewitalizacji Orunia; jedna z osób wskazuje coś na mapie; na końcu stołu leży plik kartek oraz stoi kubek z długopisami.
Rewitalizacja 24 sierpnia 2023

Bliższa ciału koszula – to prawda powszechnie znana; dlatego o sprawy związane z przyszłością Gminnego Programu Rewitalizacji Biuro Rozwoju Gdańska pytało tych, którym temat ten jest najbliższy – mieszkańców rewitalizowanych podobszarów. W sierpniu zakończył się jeden z etapów konsultacji społecznych dotyczących aktualizacji GPR. Uaktualniony dokument, zawierający wskazane przez mieszkańców oraz innych interesariuszy propozycje inwestycji i działań społecznych, w najbliższych miesiącach ujrzy światło dzienne i zostanie poddany konsultacjom.

Ceglany dwupiętrowy budynek.
Rewitalizacja 5 lipca 2023

Mamy pierwsze efekty trwającej w Śródmieściu rewitalizacji. 4 lipca Miasto oficjalnie odebrało gruntownie wyremontowany budynek przy ul. Salwator 7. To kameralna kamienica, w której mieszczą się dwa mieszkania. Kolejne budynki będą oddawane jesienią br. Zobaczcie, jak wygląda zrewitalizowany obiekt na Biskupiej Górce.

Delegacja z Komisji Europejskiej w Gdańsku
Rewitalizacja 20 czerwca 2023

W dniach 19-20 czerwca w Gdańsku odbywa się posiedzenie Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. Towarzyszy mu wizyta przedstawicielek Komisji Europejskiej, które w poniedziałek odwiedziły m.in. Dom Sąsiedzki Gościnna Przystań, który powstał w ramach projektu Rewitalizacja Oruni w Gdańsku, zmodernizowany w ramach tego samego projektu Ratusz Oruński oraz Europejskie Centrum Solidarności i Politechnikę Gdańską.

Formularz fiszki, długopisy, nożyczki, spinacz.
Rewitalizacja 19 czerwca 2023

Przez najbliższy miesiąc można zgłaszać pomysły przedsięwzięć związanych z rewitalizacją. Nabór tzw. fiszek projektowych zawierających propozycje konkretnych działań społecznych i inwestycyjnych trwa od 11 lipca do 10 sierpnia.

Grafika symboliczna z kodem QR.
Rewitalizacja 12 czerwca 2023

Gminny Program Rewitalizacji jest realizowany w Gdańsku od 2017 roku. W tym roku jest on aktualizowany. W związku z tym Biuro Rozwoju Gdańska, koordynator programu, podjęło szereg działań włączających mieszkańców w ten proces. Jednym z nich są czerwcowe warsztaty, w trakcie których mieszańcy wypracują proponowane założenia programu.

Dłonie trzymające mapę ze wstępną trasą spaceru po Nowym Porcie.
Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście 6 czerwca 2023

Którędy pojadą ciężarówki, kiedy zmodernizowana zostanie ul. Wyzwolenia? Co z placem nadwodnym i Dworem Fischera? Które ulice i budynki modernizować w kolejnych latach? O tym, i wielu innych kwestiach, rozmawiano podczas tzw. spaceru badawczego po Nowym Porcie, który odbył się w poniedziałek, 5 czerwca, w ramach przygotowań do następnych działań rewitalizacyjnych w tej części Gdańska. Jego organizatorem było Biuro Rozwoju Gdańska, które nadzoruje przygotowania oraz realizację już zaplanowanych projektów w ramach rewitalizacji.

Grupa osób biorących udział w spacerze badawczym po Oruni.
Orunia 5 czerwca 2023

Zagospodarowanie Parku Schopenhauera, umożliwienie zabudowy mieszkaniowej na terenach kolonii, rewaloryzacja pustych placów pomiędzy niektórymi kamienicami - to zaledwie kilka przykładów propozycji inwestycji, które złożyli mieszkańcy. W środę, 31 maja, odbył się spacer badawczy w ramach przygotowań do następnych działań rewitalizacyjnych w tej części Gdańska. Jego organizatorem było Biuro Rozwoju Gdańska, które nadzoruje przygotowania oraz realizację już zaplanowanych projektów w ramach rewitalizacji.

Strona 1 z 25