loga ue
Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku doceniana w Europie
Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście 17 listopada 2022

Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku nagrodę Komisji Europejskiej Regiostars otrzymała sześć lat temu. Tegoroczna, jubileuszowa edycja plebiscytu, to wybór najlepszego projektu piętnastolecia. Fakt, że Gdańsk znalazł się w gronie piętnastu najlepszych realizacji to zatem sygnał, że rewitalizacja tej części miasta może być wzorem dla innych krajów europejskich.

Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku ponownie z szansą na wyróżnienie Regiostars
Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście 20 października 2022

Regiostars to plebiscyt organizowany przez Komisję Europejską, w ramach którego wyróżniane są ciekawe projekty regionalne współfinansowane ze środków unijnych. To forma prezentowania dobrych praktyk, ale i inspiracja dla innych regionów. Doceniona w 2016 roku Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku znalazła się w gronie najlepszych realizacji piętnastolecia i raz jeszcze ma szansę na wyróżnienie. Głosowanie internetowe już ruszyło i potrwa do 15 listopada.

Lato na Dolnym Mieście
Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście 28 czerwca 2022

Lato w mieście to synonim nudy? Na pewno nie w Gdańsku, na pewno nie na Dolnym Mieście! W ubiegłą sobotę, 25 czerwca, z przytupem przywitano tam wakacje.

Cztery ulice na Dolnym Mieście przejdą rewitalizację
Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście 28 stycznia 2022

Przebudowa i modernizacja  dróg i infrastruktury podziemnej wraz z zagospodarowaniem terenu dla obszaru ul. Chłodnej, ul. Sempołowskiej, ul. Królikarnia i Reduta Dzik w ramach zadania Rewitalizacja Dolnego Miasta i Placu Wałowego

Dolne Miasto. Radosny czas oczekiwania na święta
Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście 8 grudnia 2021

Działo się dziś (7 grudnia) przy skrzyżowaniu ulic Wróblej i Toruńskiej. Mieszkańcy, w towarzystwie Świętego Mikołaja i zastępcy prezydent Gdańska Piotra Grzelaka, wzięli udział w uroczystym zapaleniu światełek na dzielnicowej choince.

Dolne Miasto zyskało nową przestrzeń dla mieszkańców
Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście 6 grudnia 2021

Budynek przy ulicy Królikarnia 13 – w tym miejscu funkcjonować będzie Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko. Obiekt jest jednym z sześciu zadań inwestycyjnych realizowanych w ramach szerszego projektu Rewitalizacji Dolnego Miasta i Placu Wałowego wraz ze Starym Przedmieściem.

Co nowego na Dolnym Mieście i Starym Przedmieściu
Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście 14 października 2021

Dwadzieścia jeden kamienic zyskało nowe oblicze po remontach zrealizowanych w ramach rewitalizacji. Trwają również prace m.in. nad przebudową kilku dróg, przystosowaniem lokali dla organizacji społecznych oraz zagospodarowaniem przestrzeni publicznych.

NA zdjęciu uczestnicy spotkania na Placu Wałowym siedzą na leżakach na trawie
Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście 2 lipca 2021

25 czerwca 2021 roku, w czasie wydarzenia Miasto, Wracam - w ramach projektu UrbCulturalPlanning (organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku), Zespół Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego Biura Rozwoju Gdańska wraz z projektantem pracowni Gorbud Sp. z o.o. zaprezentowali postęp prac nad zagospodarowaniem przestrzeni Placu Wałowego.

Warsztaty – rewitalizacja Placu Wałowego
Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście 21 czerwca 2021

Biuro Rozwoju Gdańska, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska oraz Instytut Kultury Miejskiej zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem rewitalizacji Placu Wałowego na spotkanie z autorami koncepcji przebudowy tej części miasta. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca o godz. 18.00 na Placu Wałowym.

Strona 1 z 4