Budżet Obywatelski 2023
Inne 23 września 2022

W tegorocznej edycji gdańskiego Budżetu Obywatelskiego do głosowania zakwalifikowało się 305 ciekawych projektów z zakresu: zdrowia, sportu i rekreacji, edukacji, bezpieczeństwa, inwestycji drogowych. W puli są 22 063 118 złotych. Oddając głos można wygrać nagrody, a dzielnica z najwyższa frekwencją zyska świąteczne iluminacje. Głosowanie trwa od 26 września do 10 października.

Nowe narzędzie w rękach gdańskich planistów
Inne 20 września 2022

Pieszym się jest, kierowcą się bywa – Gdańsk rozumie to doskonale. Opracowany przez Biuro Rozwoju Gdańska Model dostępności pieszej to narzędzie, które pozwala efektywniej planować nowe inwestycje pod kątem ich dostępności dla pieszych, może być jednak także ciekawym źródłem informacji dla mieszkańców szukających najkrótszej drogi do przystanków transportu publicznego w mieście. Model został przedstawiony 20 września, podczas konferencji prasowej, na której obecny był m.in. Piotr Grzelak, zastępca Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji.

Nie zwalniać! Gdańscy rowerzyści o rozwoju Systemu Tras Rowerowych
Inne 3 czerwca 2022

Na przełomie 2021 i 2022 roku miasto Gdańsk przeprowadziło konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji Systemu Tras Rowerowych (STeR). Pora na pierwsze wnioski oraz decyzje – jak dalej rozwijać ten system.

Przystąpienie do prac nad planem Zaspa Rozstaje rejon ulic Leszczyńskich i Chrobrego. Złóż wniosek do planu online
Inne 11 maja 2022

28 kwietnia, podczas XLIX sesji, Rada Miasta Gdańska podjęła m.in. uchwałę w sprawie zapoczątkowania prac nad planem w dzielnicy Zaspa Rozstaje. Właśnie trwa zbieranie wniosków do planu, obejmującego rejon ulic Leszczyńskich i Chrobrego.

Na zdjęciu widoczny jest teren przyszłego Parku Południowego.
Inne 5 maja 2022

W najbliższą sobotę, 7 maja, zostaną zaprezentowane wyniki konsultacji społecznych dotyczących Parku Południowego. Ujrzą one światło dzienne podczas pikniku, który odbędzie się przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska II w godzinach 12 - 14.

Ilustracja przedstawia mapę z funkcją geoankiety, za pomocą której składać można wnioski do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, na etapie przystąpienia.
Inne 13 kwietnia 2022

Partycypacja społeczna w planowaniu przestrzennym to codzienność. Konsultacje z mieszkańcami są ważne nie tylko z perspektywy jakości przestrzeni, ale i wzmacniania postaw obywatelskich. Dzięki wprowadzanym właśnie przez Biuro Rozwoju Gdańska geoankietom kontakt z mieszkańcami będzie łatwiejszy.

Wiosna w Gdańsku
Inne 7 kwietnia 2022

W sobotę 9 kwietnia o godzinie 13.00 na zieleńcu u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Czarny Dwór odbędzie się druga w tym roku akcja sadzenia drzew. Zapraszamy gdańszczanki i gdańszczan do wspólnego posadzenia 300 dębów szypułkowych. Na mieszkańców czeka również kilkaset sadzonek niezapominajek i stokrotek oraz 1000 opakowań nasion łąk kwietnych. Dla wszystkich, którzy będą pomagali przy sadzeniu drzew, czeka ciepły posiłek. Sekcji Ochrony Zwierząt Straży Miejskiej, zaprezentuje też nowy, specjalistyczny samochód.

Rozpoczęły się konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Miasta - czas na uwagi do 29 kwietnia
Inne 4 kwietnia 2022

Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu zmian dokumentu pn. Gdańsk 2030 Plus Strategia Rozwoju Miasta.

Jak przygotować i zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu Obywatelskiego?
Inne 15 marca 2022

Z myślą o osobach, które po raz pierwszy będą składać propozycje projektów, ale również o wnioskodawcach z pewnym już doświadczeniem w składaniu projektów w poprzednich edycjach, przygotowano cykl spotkań i warsztatów online.

Strona 1 z 6