Zieleń i woda - gdańskie strategie i projekty dla miejskiej przyrody
Inne 7 marca 2023

„Zieleń i woda. Projekty dla Gdańska” to tytuł otwartego seminarium przygotowanego przez Biuro Architekta Miasta oraz Biuro Rozwoju Gdańska, które odbyło się w poniedziałek, 6 marca. W ECS zaprezentowano polityki miejskie i kluczowe projekty związane z kształtowaniem oraz rozwojem zielonej i niebieskiej infrastruktury Gdańska.

Grafika zachęcająca do zgłaszania projektów.
Inne 3 lutego 2023

Budowa drogi rowerowej, placu zabaw, ogrodu deszczowego, a może plenerowe spektakle dla dzieci lub zajęcia dla seniorów? Mieszkańcy po raz kolejny zdecydują, na co przeznaczyć część środków z miejskiego budżetu. Można zgłaszać projekty ogólnomiejskie, dzielnicowe oraz „zielone”. Swoje propozycje mogą zgłaszać także dzieci i młodzież!

Nowa ortofotomapa, zdjęcia ukośne, skaning laserowy oraz model miasta 3D
Inne 12 stycznia 2023

Blisko 143 tys. zdjęć pionowych i ukośnych – tyle zostało wykonanych z powietrza. Pomiary geodezyjne w różnych punktach miasta oraz zdjęcia Śródmieścia Gdańska w celu wykonania zdjęć typu Street View. W 2022 roku, na zlecenie Biura Rozwoju Gdańska, uaktualnione zostały narzędzia służące wielu miejskim jednostkom, a także mieszkańcom miasta.

Zagłosuj na Gdańsk w konkursie na najlepszy jarmark świąteczny w Europie!
Inne 25 listopada 2022

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku jest jednym z najpiękniejszych w Polsce i w Europie. Jego bajkowa, świąteczna atmosfera urzeka mieszkańców Trójmiasta i turystów. W tym roku gdański jarmark po raz kolejny został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market”. O zwycięstwie zadecydują internauci.

Przystąpienie do prac nad nowymi planami. Złóż wniosek online
Inne 12 października 2022

29 września, podczas LIV sesji, Rada Miasta Gdańska podjęła m.in. uchwały w sprawie zapoczątkowania prac nad sześcioma planami miejscowymi. Właśnie trwa zbieranie wniosków do każdego z nich.

BRG na Targach Domów i Mieszkań
Inne 3 października 2022

Poszukujący domu lub mieszkania w Trójmieście w ubiegły weekend kierowali swe kroki do Amber Expo. O tym, co dzieje się w poszczególnych dzielnicach Gdańska i jakie są perspektywy zmian – dzięki rewitalizacji oraz planom miejscowym – opowiadali szukającym własnego lokum pracownicy Biura Rozwoju Gdańska.

Budżet Obywatelski 2023
Inne 23 września 2022

W tegorocznej edycji gdańskiego Budżetu Obywatelskiego do głosowania zakwalifikowało się 305 ciekawych projektów z zakresu: zdrowia, sportu i rekreacji, edukacji, bezpieczeństwa, inwestycji drogowych. W puli są 22 063 118 złotych. Oddając głos można wygrać nagrody, a dzielnica z najwyższa frekwencją zyska świąteczne iluminacje. Głosowanie trwa od 26 września do 10 października.

Nowe narzędzie w rękach gdańskich planistów
Inne 20 września 2022

Pieszym się jest, kierowcą się bywa – Gdańsk rozumie to doskonale. Opracowany przez Biuro Rozwoju Gdańska Model dostępności pieszej to narzędzie, które pozwala efektywniej planować nowe inwestycje pod kątem ich dostępności dla pieszych, może być jednak także ciekawym źródłem informacji dla mieszkańców szukających najkrótszej drogi do przystanków transportu publicznego w mieście. Model został przedstawiony 20 września, podczas konferencji prasowej, na której obecny był m.in. Piotr Grzelak, zastępca Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji.

Nie zwalniać! Gdańscy rowerzyści o rozwoju Systemu Tras Rowerowych
Inne 3 czerwca 2022

Na przełomie 2021 i 2022 roku miasto Gdańsk przeprowadziło konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji Systemu Tras Rowerowych (STeR). Pora na pierwsze wnioski oraz decyzje – jak dalej rozwijać ten system.

Strona 1 z 7