Grafika symboliczna.
Inne 13 października 2023

Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu dokumentu Programy Rozwoju 2030 stanowiących instrument wdrażania dokumentu pn. Gdańsk 2030 Plus Strategia Rozwoju Miasta. 

Kobieta stojąca przed mównicą.
Inne 21 września 2023

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO to pierwsze w Polsce i drugie w Europie pod względem wielkości spotkanie branży transportu szynowego. Organizowane od lat 90. wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych wystawców. Przez kilka dni w AmberExpo można skorzystać z możliwości zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie transportu szynowego, stosowanymi na całym świecie. Targi TRAKO to także doskonała okazja do wymiany doświadczeń w trakcie debat, konferencji czy prezentacji, które są nieodłącznym elementem tego prestiżowego wydarzenia.

Konkurs na najpiękniejszy gdański balkon i ogródek 2023
Inne 4 lipca 2023

Już po raz 7. właściciele pięknie ukwieconych gdańskich balkonów, tarasów, loggii, przedogródków i ogródków mają szansę wygrać nagrody w miejskim konkursie. Wystarczy zrobić zdjęcie lub nagrać krótki film ze swojego najbliższego, zielonego otoczenia i przesłać je jedną z trzech dostępnych opcji do 17 września 2023. Łączna pula nagród to 4 400 zł brutto.

Gadżety promujące Biuro Rozwoju Gdańska i miasto Gdańsk ułożone na stoliku.
Inne 6 czerwca 2023

Dziesiątki uśmiechniętych twarzy, mnóstwo pamiątkowych zdjęć, wspólne kolorowanie i świetna zabawa przy szukaniu odpowiedzi na pytania… A do tego muzyka i zapach popcornu w tle! Tak było w minioną sobotę przy Nowym Ratuszu.

Plakat promujący wydarzenie.
Inne 24 maja 2023

3 czerwca 2023 r. Rada Miasta Gdańska kolejny raz otworzy przed mieszkańcami i turystami drzwi do Nowego Ratusza. Głównym celem „Dnia Otwartego” jest przybliżenie roli, jaką pełni rada miasta oraz zadań stojących przed gdańskimi radnymi.

Rowerzyści jadący drogą rowerową wśród drzew.
Inne 22 maja 2023

W Gdańsku polityka rowerowa, co najmniej od kilkunastu lat, nie ma już charakteru działań doraźnych; to spójny projekt, który w ostatnich latach przyczynił się do wyraźnego wzrostu ruchu rowerowego w mieście. Udostępniona do publicznego wglądu od 22 maja do 23 czerwca Aktualizacja Systemu Tras Rowerowych dla Gdańska STeR 2.0 to dokument, który weryfikuje realizowane w ostatnich latach plany związane z rozwojem infrastruktury rowerowej. Uwagi do tego opracowania można składać do 23 czerwca.

Grafika zapraszająca na wydarzenie.
Inne 19 kwietnia 2023

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, przede wszystkim mieszkańców miasta Gdańska oraz gminy Żukowo na spotkania konsultacyjne w ramach Studium Korytarzowego dla nowego połączenia drogowego od projektowanego węzła "Miszewo" Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta do Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

 

Zieleń i woda - gdańskie strategie i projekty dla miejskiej przyrody
Inne 7 marca 2023

„Zieleń i woda. Projekty dla Gdańska” to tytuł otwartego seminarium przygotowanego przez Biuro Architekta Miasta oraz Biuro Rozwoju Gdańska, które odbyło się w poniedziałek, 6 marca. W ECS zaprezentowano polityki miejskie i kluczowe projekty związane z kształtowaniem oraz rozwojem zielonej i niebieskiej infrastruktury Gdańska.

Grafika zachęcająca do zgłaszania projektów.
Inne 3 lutego 2023

Budowa drogi rowerowej, placu zabaw, ogrodu deszczowego, a może plenerowe spektakle dla dzieci lub zajęcia dla seniorów? Mieszkańcy po raz kolejny zdecydują, na co przeznaczyć część środków z miejskiego budżetu. Można zgłaszać projekty ogólnomiejskie, dzielnicowe oraz „zielone”. Swoje propozycje mogą zgłaszać także dzieci i młodzież!

Strona 1 z 7