loga ue
Grupa osób biorących udział w spacerze badawczym po Oruni.
Orunia 5 czerwca 2023

Zagospodarowanie Parku Schopenhauera, umożliwienie zabudowy mieszkaniowej na terenach kolonii, rewaloryzacja pustych placów pomiędzy niektórymi kamienicami - to zaledwie kilka przykładów propozycji inwestycji, które złożyli mieszkańcy. W środę, 31 maja, odbył się spacer badawczy w ramach przygotowań do następnych działań rewitalizacyjnych w tej części Gdańska. Jego organizatorem było Biuro Rozwoju Gdańska, które nadzoruje przygotowania oraz realizację już zaplanowanych projektów w ramach rewitalizacji.

Grupa osób w trakcie sadzenia drzewa.
Orunia 24 kwietnia 2023

Na parterze, po prawej stronie, jest sala do ćwiczeń sprawnościowych i jogi, po lewej - kameralna świetlica i pomieszczenia, w których działa przedszkole. Na pierwszym piętrze, także po prawej, jest świetnie wyposażona siłownia, po lewej - pomieszczenia Domu Sąsiedzkiego, różnej wielkości, służące do różnego rodzaju zajęć, warsztatów, czy po prostu spotkań sąsiedzkich. Tutaj są też pomieszczenia biurowe. Od soboty, 22 kwietnia, mogą z nich korzystać mieszkańcy Oruni, jak i innych dzielnic Gdańska.

Grafika zapraszająca na wydarzenie.
Orunia 19 kwietnia 2023

Dom sąsiedzki Gościnna Przystań na Oruni już za kilka dni rozpocznie działalność. Swoją przystań znajdą tu dzieci, młodzież, seniorzy oraz wszyscy mieszkańcy Oruni, którzy zechcą ciekawie spędzić czas. Klucze do tak ważnej i potrzebnej placówki przekaże gospodarzom tego miejsca, Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Odbędzie się to w sobotę, 22 kwietnia, podczas rodzinnego festynu dla mieszkańców.

Budynek nowego domu sąsiedzkiego na Oruni.
Orunia 17 marca 2023

Budynek przy ul. Dworcowej 11 już gotowy. Służyć będzie przede wszystkim lokalnej społeczności. Powstał w ramach trwającego obecnie programu rewitalizacji tej części Gdańska. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska złożyła wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie.

Aż chce się wracać do domu! Oruńskie kamienice z nowymi elewacjami
Orunia 26 sierpnia 2022

Zakończyły się kolejne remonty budynków przy Trakcie Św. Wojciecha i przy ulicy Gościnnej. Ich realizacja to element Gminnego Programu Rewitalizacji.

Zmodernizowany Ratusz Oruński z szansą na nagrodę
Orunia 5 kwietnia 2022

Wystartowała 26. edycja Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku", organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

Rewitalizacja Oruni nagrodzona statuetką Pomorskiego Sztormu
Orunia 30 marca 2022

Wielka radość, satysfakcja i duma – to czują wszyscy odpowiedzialni za realizację trwającego nadal projektu Rewitalizacja Oruni w Gdańsku. Został on właśnie nagrodzony Pomorskim Sztormem 2021.

Zdjęcie przedstawia zielony park; na pierwszym planie widoczny jest nowy chodnik z szarych płyt, w głębi mały placyk, na którym stoją ławki.
Orunia 4 marca 2022

Przebudowa Ratusza Oruńskiego, zagospodarowanie skweru przy ulicy Gościnnej oraz parku przy Związkowej, budowa nowej placówki usług społecznych przy ulicy Dworcowej 11, zagospodarowanie Rynku Oruńskiego – jednym słowem – rewitalizacja gdańskiej Oruni – nominowana do Pomorskich Sztormów 2021.

Zdjęcie nocne przestawiające fasadę Ratusza Oruńskiego oświetloną światłem.
Orunia 7 lutego 2022

Budynek Ratusza Oruńskiego przy ulicy Gościnnej 1 jest znany każdemu mieszkańcowi dzielnicy. Zawsze zwracał na siebie uwagę, dziś jednak jego widok zapiera dech w piersiach! W sobotę, 5 lutego Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska zainaugurowała działalność ratusza.

Strona 1 z 3