mapa.brg.gda.pl

Karty opracowanych lokalizacji


Aktualności

„Lokalność dużego miasta”. Przestrzenie publiczne Przeróbki i Oliwy
Gdańskie Przestrzenie Lokalne 13 września 2021

Akademia Sztuk Pięknych opublikowała trzeci tom Katalogu Artystyczno-Badawczego zatytułowany „Lokalność dużego miasta”. Publikacja poświęcona została tematyce przestrzeni publicznych Przeróbki i Oliwy w Gdańsku.

Co nowego w projekcie Gdańskie Przestrzenie Lokalne?
Gdańskie Przestrzenie Lokalne 26 października 2020

Biuro Rozwoju Gdańska opublikowało wytyczne urbanistyczne do projektów zagospodarowania dziesięciu terenów  w lokalizacjach wskazanych w opracowaniu Gdańskie Przestrzenie Lokalne. Można je zobaczyć na interaktywnej mapie.

Przestrzenie publiczne w opracowaniu „Miasto kreatywne. Gdańsk”
Gdańskie Przestrzenie Lokalne 24 lipca 2020

Akademia Sztuk Pięknych opublikowała drugi tom Katalogu Artystyczno-Badawczego zatytułowany „Miasto kreatywne. Gdańsk”. Publikacja poświęcona została tematyce przestrzeni publicznych w Gdańsku.

Dzielnica Przeróbka oczami studentów z ASP
Gdańskie Przestrzenie Lokalne 28 lutego 2020

Biuro Rozwoju Gdańska kontynuuje współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Efektem wspólnych działań są prace semestralne i dyplomowe, przygotowywane przez studentów, dotyczące Gdańskich Przestrzeni Lokalnych.

Gdańskie Przestrzenie Lokalne – mapy
Gdańskie Przestrzenie Lokalne 17 października 2019

W Biurze Rozwoju Gdańska trwają prace nad trzecim etapem Gdańskich Przestrzeni Lokalnych. Celem opracowania jest poprawa jakości przestrzeni publicznych. Na mapach można sprawdzić lokalizacje wybranych przestrzeni. 

Artyści o Gdańskich Przestrzeniach Lokalnych
Gdańskie Przestrzenie Lokalne 28 lutego 2019

Biuro Rozwoju Gdańska od 2017 r. współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Efektem wspólnych działań są przygotowywane przez studentów prace semestralne i dyplomowe dotyczące gdańskich przestrzeni publicznych.

Przestrzenie publiczne na mapie
Gdańskie Przestrzenie Lokalne 14 listopada 2018

Gdańskie Przestrzenie Lokalne to kolejne opracowanie urbanistyczne, które znalazło swoje odzwierciedlenie na przygotowanej przez Biuro Rozwoju Gdańska mapie. Zaznaczono na niej przestrzenie publiczne na obszarach rewitalizacji i zdegradowanych. Lokalizacjom tym towarzyszą wskazówki odnośnie ich zagospodarowania.  

Nagroda im. Jerzego Regulskiego dla BRG
Gdańskie Przestrzenie Lokalne 20 września 2018

W tegorocznej edycji konkursu o nagrodę im. Jerzego Regulskiego wyróżnienie w kategorii Idea otrzymały dwa opracowania urbanistyczne, których autorkami są projektantki z Biura Rozwoju Gdańska.

Od planowania do rewitalizacji
Gdańskie Przestrzenie Lokalne 20 września 2018

Od 2 do 9 października w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim będzie można obejrzeć wystawę poświęconą przestrzeniom publicznym na rewitalizowanych obszarach Gdańska. Ekspozycja przedstawia koncepcje projektantów z Biura Rozwoju Gdańska związane z zagospodarowaniem przestrzeni lokalnych, a także studenckie pomysły na ożywienie rewitalizowanych terenów.

Strona 1 z 2