Gdańskie Przestrzenie Lokalne
Karty opracowanych lokalizacji
Aktualności
Akademia Sztuk Pięknych opublikowała trzeci tom Katalogu Artystyczno-Badawczego zatytułowany „Lokalność dużego miasta”. Publikacja poświęcona została tematyce przestrzeni publicznych Przeróbki i Oliwy w Gdańsku.
Biuro Rozwoju Gdańska opublikowało wytyczne urbanistyczne do projektów zagospodarowania dziesięciu terenów w lokalizacjach wskazanych w opracowaniu Gdańskie Przestrzenie Lokalne. Można je zobaczyć na interaktywnej mapie.
Akademia Sztuk Pięknych opublikowała drugi tom Katalogu Artystyczno-Badawczego zatytułowany „Miasto kreatywne. Gdańsk”. Publikacja poświęcona została tematyce przestrzeni publicznych w Gdańsku.
Biuro Rozwoju Gdańska kontynuuje współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Efektem wspólnych działań są prace semestralne i dyplomowe, przygotowywane przez studentów, dotyczące Gdańskich Przestrzeni Lokalnych.
W Biurze Rozwoju Gdańska trwają prace nad trzecim etapem Gdańskich Przestrzeni Lokalnych. Celem opracowania jest poprawa jakości przestrzeni publicznych. Na mapach można sprawdzić lokalizacje wybranych przestrzeni.
Biuro Rozwoju Gdańska od 2017 r. współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Efektem wspólnych działań są przygotowywane przez studentów prace semestralne i dyplomowe dotyczące gdańskich przestrzeni publicznych.
Gdańskie Przestrzenie Lokalne to kolejne opracowanie urbanistyczne, które znalazło swoje odzwierciedlenie na przygotowanej przez Biuro Rozwoju Gdańska mapie. Zaznaczono na niej przestrzenie publiczne na obszarach rewitalizacji i zdegradowanych. Lokalizacjom tym towarzyszą wskazówki odnośnie ich zagospodarowania.
W tegorocznej edycji konkursu o nagrodę im. Jerzego Regulskiego wyróżnienie w kategorii Idea otrzymały dwa opracowania urbanistyczne, których autorkami są projektantki z Biura Rozwoju Gdańska.
Od 2 do 9 października w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim będzie można obejrzeć wystawę poświęconą przestrzeniom publicznym na rewitalizowanych obszarach Gdańska. Ekspozycja przedstawia koncepcje projektantów z Biura Rozwoju Gdańska związane z zagospodarowaniem przestrzeni lokalnych, a także studenckie pomysły na ożywienie rewitalizowanych terenów.