Deklaracja Dostępności
Biuro Rozwoju Gdańska zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja Dostępności dotyczy strony internetowej Biura Rozwoju Gdańska.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Większość dokumentów PDF nie jest poprawnie odczytywana przez programy dla osób niewidzących. Związane jest to z koniecznością zamieszczania skanów dokumentów podpisanych odręcznie. W przypadku potrzeby odczytania wskazanych dokumentów, skontaktuj się z Biurem Rozwoju Gdańska.
- Brak dostępności części mediów zmiennych w czasie, częściowy brak alternatywy w postaci tekstu, brak części ułatwień w percepcji treści.
Treści nieobjęte przepisami
Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Przygotowanie Deklaracji Dostępności
Przygotowanie Deklaracji Dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB)
Skróty klawiszowe
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Zespołu Komunikacji Społecznej – mailowo
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Dyrektor Biura Rozwoju Gdańska
- Adres: ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk
- mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Biuro Rozwoju Gdańska mieści się w budynku przy ul. Wały Piastowskie 24 w Gdańsku, w pobliżu przystanków komunikacji publicznej (tramwajowych, autobusowych) i Dworca Głównego PKP.
Przed gmachem znajduje się parking (płatny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00-20:00), z dwoma oznakowanymi miejscami postojowymi przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami. Osoby niepełnosprawne, posiadające Kartę Parkingową wzoru europejskiego (niebieską), nie płacą za postój jedynie wtedy, gdy parkują pojazdy na miejscach oznakowanych jako zastrzeżone dla osób niepełnosprawnych. W każdym innym przypadku parkowanie pojazdów osób niepełnosprawnych jest płatne zgodnie z obowiązującą taryfą. Osoby niepełnosprawne posiadające gdański identyfikator "N+" (żółty) nie wnoszą opłat, bez względu na zajmowane miejsce parkingowe.
Budynek jest częściowo dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
Wejście główne jest zlokalizowane od strony ul. Rajskiej. Po prawej stronie od schodów wejściowych znajduje się podjazd prowadzący na poziom -1, skąd na kolejne piętra można dostać się windą. W windzie są oznaczenia w alfabecie Braille’a.
Pomieszczenia Biura Rozwoju Gdańska są rozmieszczone na parterze (poziom 0), IV i V piętrze. Sekretariat Biura Rozwoju Gdańska, pokoje zespołów urbanistycznych oraz dwie sale konferencyjne znajdują się na IV piętrze. Do pomieszczeń BRG na IV i V piętrze można dostać się windą. Przeszklone drzwi do pomieszczeń zlokalizowanych na IV piętrze są otwierane za pomocą domofonu. Dzwonek znajduje się po lewej stronie drzwi.
Pokoje Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego BRG mieszczą się w korytarzu na podwyższonej części parteru, która nie jest wyposażona w podjazd, zatem spotkania z pracownikami Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego odbywają się w sali konferencyjnej na IV piętrze po wcześniejszym umówieniu wizyty.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się na wózkach znajduje się na IV piętrze budynku.
Wszystkie pomieszczenia Biura Rozwoju Gdańska są dostępne dla osób z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Biuro Rozwoju Gdańska zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza języka migowego. Świadczenie jest bezpłatne dla osób uprawnionych po wcześniejszym umówieniu.
Sala konferencyjna Biura Rozwoju Gdańska (IV piętro, pok. 408), gdzie odbywają się spotkania z mieszkańcami, wyposażona jest w pętlę indukcyjną.
Biuro Rozwoju Gdańska zapewnia asystę pracownika przy wejściu do budynku.