Grafika symboliczna przedstawiająca kobietę na rowerze wioząca dziecko oraz samochód osobowy.
Gdańskie Badania Ruchu 2022

Gdańskie Badania Ruchu to kompleksowe badania, niezbędne dla prowadzenia racjonalnej polityki transportowej w mieście. Realizowane były od marca 2022 do kwietnia 2023 roku. Właśnie został ukończony obszerny raport z wynikami badań i pomiarów. W oparciu o zgromadzone dane stworzony został także transportowy model symulacyjny Gdańska i jego otoczenia.

Gdańskie Badania Ruchu 2022. Za nami etap IV
Gdańskie Badania Ruchu 2022

Trudno budować sprawnie działający i efektywny system transportowy w mieście, nie opierając się na analizach i symulacjach. Bez nich niemożliwe jest także właściwe zarządzanie istniejącą infrastrukturą. Rzetelnych danych na temat transportu dostarczają Gdańskie Badania Ruchu. Właśnie zakończył się IV ich etap.

Gdańskie Badania Ruchu 2022. Trwa analiza zgromadzonych danych
Gdańskie Badania Ruchu 2022

Gdańskie Badania Ruchu 2022 prowadzone są od kwietnia. Właśnie zakończył się etap wykonywania pomiarów i przeprowadzania wywiadów. Zgromadzone dane zostaną poddane analizie. W efekcie powstanie obszerny raport oraz transportowy model symulacyjny Gdańska i jego otoczenia.

Rowerem, pociągiem, pieszo… Ruszają Gdańskie Badania Ruchu 2022
Gdańskie Badania Ruchu 2022

Do pracy czy na zakupy, rano czy po południu, tramwajem czy rowerem – jak podróżują mieszkańcy Gdańska? Między innymi na takie pytania mają odpowiedzieć Gdańskie Badania Ruchu, które rozpoczynają się 5 kwietnia.