loga ue
Grupa osób na ulicy; jedna z nich wskazuje coś palcem.
Biskupia Górka / Stary Chełm 25 maja 2023

Rozmawiali też o braku miejsc postojowych, nadmiernym hałasie od strony wiaduktu na ul. Trakt Św. Wojciecha, o zagospodarowaniu terenów zielonych, i wielu innych kwestiach. W środę, 24 maja, odbył się drugi spacer badawczy po, już rewitalizowanej, Biskupiej Górce. To jeden z elementów przygotowań do kolejnego etapu rewitalizacji tej części Gdańska.

Dłonie pokazujące punkty na mapie.
Biskupia Górka / Stary Chełm 23 maja 2023

Aż 13 kamienic na Biskupiej Górce jest obecnie całkowicie przebudowywanych. Za kilka miesięcy zyskają nowoczesne wnętrza, przy jednoczesnym zachowaniu ich zabytkowych urokliwych elewacji. Trwają też generalne remonty i przebudowy tutejszych ulic. Jednak w tej części Gdańska wciąż jest dużo potrzeb. Dlatego Miasto przygotowuje się do kolejnego etapu rewitalizacji tej dzielnicy. Przyjdź na tzw. spacer badawczy, pokaż miejsca, które wymagają "zainwestowania".

Grupa osób stoi na osiedlowej uliczce; w tle domy jednorodzinne.
Biskupia Górka / Stary Chełm 11 maja 2023

O tym, co zaproponowali gdańszczanie w ramach rewitalizacji tej części miasta, rozmawiano podczas ponad 2-godzinnego spaceru po Biskupiej Górce i Chełmie, którego trasę wytyczono właśnie na podstawie ich propozycji. To był bardzo intensywny spacer, często "pod górkę", wśród licznych drzew, zabytków, ale i popularnych wśród mieszkańców tras, z których korzystają na co dzień. Rozpoczęły się bowiem przygotowania do kolejnego etapu rewitalizacji gdańskich dzielnic.

Ulica z budynkami po prawej i lewej stronie; przy budynku z prawej strony stoją rusztowania.
Biskupia Górka / Stary Chełm 9 maja 2023

Przyjdźcie w środę na specjalny, 2-godzinny spacer z udziałem pracowników Biura Rozwoju Gdańska i zastępcy prezydent Gdańska Piotra Grzelaka. Zaproponujcie miejsca, zgłoście problemy, negatywne zjawiska, nad którymi warto pochylić się w ramach rewitalizacji. Początek o godz. 17.

Rewitalizacja Biskupiej Górki: Przenosimy kamienice w XXI wiek
Biskupia Górka / Stary Chełm 15 marca 2023

Podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, wyodrębnione łazienki, renowacja okien, elewacje odnowione zgodnie z wytycznymi konserwatora. Biskupia Górka to dziś największy plac budowy w Gdańsku. Remonty obejmują ulice wraz z chodnikami, a 13 kamienic ulega gruntownej przebudowie. Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom nowoczesne warunki mieszkaniowe przy jednoczesnym poszanowaniu historycznej tkanki.

Na razie zniknęła stara nawierzchnia. Remont ulic na Biskupiej Górce z lotu ptaka
Biskupia Górka / Stary Chełm 23 stycznia 2023

Na Biskupiej Górce trwa gruntowny remont czterech ulic. Prowadzony jest w ramach programu rewitalizacyjnego. Na razie zniknęła stara nawierzchnia, ale już niebawem ulice zaczną odzyskiwać dawny blask. Postanowiliśmy wybrać się w tę część miasta z dronem. Oto, co udało nam się uwiecznić.

Rewitalizacja Biskupiej Górki. Jezdnia i chodnik ul. Górka jak nowe, trwają prace na ul. Zaroślak
Biskupia Górka / Stary Chełm 16 stycznia 2023

W tej części Śródmieścia na dobre ruszyła planowana od kilku lat rewitalizacja. Intensywne roboty prowadzone są obecnie na ul. Zaroślak. Po ich zakończeniu na ulicy będzie ładniej, wygodniej i bezpieczniej. Przypominamy, że 12 stycznia mieszkańcy Biskupiej Górki mogą skorzystać z punktu informacyjnego, który zorganizowany zostanie przy ul. Biskupiej 4. Dyżurować będą tam m.in. przedstawiciele DRMG, BRG i Gdańskich Nieruchomości.

Rewitalizacja Biskupiej Górki – ruszyły modernizacje ulic i remonty budynków
Biskupia Górka / Stary Chełm 15 grudnia 2022

Rewitalizacja to nie tylko remont budynku, ale i kompleksowe działania na rzecz lokalnej społeczności, które pozytywnie wpływają na codzienne życie mieszkańców. W ramach programu Rewitalizacji Biskupiej Górki i Starego Chełmu ruszyły roboty drogowe, trwają też remonty budynków gminnych oraz wspólnot mieszkaniowych. Rewitalizacja tej części miasta to koszt blisko 60,5 mln zł.

Możesz na nas liczyć! Wsparcie dla młodych dorosłych na Starym Chełmie
Biskupia Górka / Stary Chełm 23 czerwca 2022

Centrum Wsparcia Rodzin na Starym Chełmie już działa. Pomoc znajdą tu młodzi dorośli, czyli osoby w wieku 16-26 lat – także przebywający w Gdańsku obywatele Ukrainy.

Strona 1 z 4