Biskupia Górka / Stary Chełm


Rewitalizacja Biskupiej Górki została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2025. Wszyscy możemy pomóc wygrać gdańskiemu projektowi w głosowaniu czytelników Portalu Samorządowego. Głosy można oddawać do 3 kwietnia.

W czwartek, 16 stycznia 2025 roku, w godzinach 16:00-18:00 odbędzie się ostatni dyżur dotyczący rewitalizacji Biskupiej Górki.

W czwartek, 21 listopada 2024 roku, w godzinach 16:00-18:00 odbędzie się jeden z ostatnich dyżurów dotyczących rewitalizacji Biskupiej Górki.

Stary Chełm jest częścią jednego z podobszarów objętych rewitalizacją. Rewitalizacja to rozłożony w czasie proces, którego elementem są działania inwestycyjne oraz szereg przedsięwzięć społecznych skierowanych do lokalnej społeczności. Wpisuje się w nie działalność Klubu Sąsiedzkiego Chełm, prowadzonego przez Fundację NOVA.

Rewitalizacja Biskupiej Górki trwa od 2017 roku. W ostatnich dwóch latach prowadzone są najcięższe prace związane z remontami budynków, modernizacją infrastruktury, dróg i chodników. Dzielnica zmienia się z dnia na dzień, co ma wpływ na codzienność wielu osób. Swoimi odczuciami, refleksjami i wspomnieniami dzielą się mieszkańcy i sympatycy Biskupiej Górki.

W czwartek, 17 października 2024 roku, w godzinach 16:00-18:00 odbędzie się kolejne spotkanie dotyczące rewitalizacji Biskupiej Górki, realizowane w ramach comiesięcznego punktu informacyjnego dla mieszkańców. Październikowe spotkanie zostało wyjątkowo zaplanowane na trzeci czwartek miesiąca.

W czwartek, 12 września 2024 roku, w godzinach 16:00-18:00 odbędzie się kolejne spotkanie dotyczące rewitalizacji Biskupiej Górki, realizowane w ramach comiesięcznego punktu informacyjnego dla mieszkańców.

Kolejny budynek zachwyca swoim wyglądem. Jego metamorfoza jest niesamowita. Nieco ponad rok temu przy ul. Biskupiej 8A stały “gołe” mury. Obiekt wewnątrz był całkowicie rozebrany. Dzisiaj znajdują się w nich cztery, kameralne, ale nowoczesne mieszkania. Zobaczcie, jak wygląda.

Kamienica przy ul. Rogaczewskiego 45 to kolejny budynek, który przeszedł kompleksową modernizację w ramach programu Rewitalizacji Biskupiej Górki i Starego Chełmu. Pochodzący z początku XX w. obiekt ma ciekawą historię, do której nawiązuje znajdujący się na elewacji frontowej napis “Piaskownia”. Remont został przeprowadzony z dużą dbałością o detale, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. W odnowionym domu zamiesza 10 rodzin.