Wstęp Deklaracji
Biuro Rozwoju Gdańska w Gdańsku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego brg.gda.pl.
Data publikacji strony internetowej: 2017-09-01
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-08-20
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- wersję kontrastową,
- możliwość zmiany rozmiaru tekstu,
- widoczny fokus,
- wyróżnienie odnośników.
Oświadczenie sporządzono dnia : 2020-09-23. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Agnieszka Siedlecka, adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich .
Dostępność architektoniczna
Biuro Rozwoju Gdańska mieści się w budynku przy ul. Wały Piastowskie 24 w Gdańsku, w pobliżu przystanków komunikacji publicznej (tramwajowych, autobusowych) i Dworca Głównego PKP. Przed gmachem znajduje się parking (płatny w dni powszednie w godzinach 9-17), z jednym oznakowanym miejscem postojowym przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek jest częściowo dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Wejście główne jest zlokalizowane od strony ul. Rajskiej. Po prawej stronie od schodów wejściowych znajduje się podjazd prowadzący na poziom -1, skąd na kolejne piętra można dostać się windą. W windzie są oznaczenia w alfabecie Braille’a.
Pomieszczenia Biura Rozwoju Gdańska są rozmieszczone na parterze (poziom 0), czwartym i piątym piętrze. Sekretariat Biura Rozwoju Gdańska, pokoje zespołów urbanistycznych oraz dwie sale konferencyjne znajdują się na czwartym piętrze. Do pomieszczeń BRG na 4 i 5 piętrze można dostać się windą. Przeszklone drzwi do pomieszczeń zlokalizowanych na 4 piętrze są otwierane za pomocą domofonu. Dzwonek znajduje się po lewej stronie drzwi. Pokoje Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego BRG mieszczą się na podwyższonej części parteru.
Wszystkie pomieszczenia Biura Rozwoju Gdańska są dostępne dla osób z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Biuro Rozwoju Gdańska zapewnia asystę pracownika przy wejściu do budynku. W celu zapewnienia asysty, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne u wyznaczonych osób:
- Jolanta Liedtke - tel. (58) 308-44-44,
- Dariusza Marciniaka – tel. (58) 308-44-45.
Osoby planujące wizytę w Zespole Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego BRG prosimy o kontakt z:
- Anną Górską – tel. (58) 308-44-28.
Zgłoszenia można dokonać także po przybyciu do budynku, za pośrednictwem pracownika znajdującego się na parterze recepcji.