Budynek nowego domu sąsiedzkiego na Oruni.
Rewitalizacja 17 marca 2023

Budynek przy ul. Dworcowej 11 już gotowy. Służyć będzie przede wszystkim lokalnej społeczności. Powstał w ramach trwającego obecnie programu rewitalizacji tej części Gdańska. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska złożyła wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie.

Na razie zniknęła stara nawierzchnia. Remont ulic na Biskupiej Górce z lotu ptaka
Biskupia Górka / Stary Chełm 23 stycznia 2023

Na Biskupiej Górce trwa gruntowny remont czterech ulic. Prowadzony jest w ramach programu rewitalizacyjnego. Na razie zniknęła stara nawierzchnia, ale już niebawem ulice zaczną odzyskiwać dawny blask. Postanowiliśmy wybrać się w tę część miasta z dronem. Oto, co udało nam się uwiecznić.

Podsumowanie konsultacji społecznych w sprawie nowych granic obszaru objętego rewitalizacją w Gdańsku
Rewitalizacja 16 stycznia 2023

Od 23 listopada do 23 grudnia 2022 roku Biuro Rozwoju Gdańska przeprowadzało powtórne konsultacje społeczne związane z projektem zmiany uchwały Rady Miasta Gdańska nr XXII/607/16 z dnia 28 kwietnia 2018 roku. Ponowienie czynności było konieczne ze względu na uwagi otrzymane na przełomie kwietnia i maja 2022 roku.

Rewitalizacja Biskupiej Górki. Jezdnia i chodnik ul. Górka jak nowe, trwają prace na ul. Zaroślak
Biskupia Górka / Stary Chełm 16 stycznia 2023

W tej części Śródmieścia na dobre ruszyła planowana od kilku lat rewitalizacja. Intensywne roboty prowadzone są obecnie na ul. Zaroślak. Po ich zakończeniu na ulicy będzie ładniej, wygodniej i bezpieczniej. Przypominamy, że 12 stycznia mieszkańcy Biskupiej Górki mogą skorzystać z punktu informacyjnego, który zorganizowany zostanie przy ul. Biskupiej 4. Dyżurować będą tam m.in. przedstawiciele DRMG, BRG i Gdańskich Nieruchomości.

Komitet Rewitalizacji - kadencja 2023-2028
Rewitalizacja 5 stycznia 2023

27 grudnia Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz powołała członków II kadencji Komitetu Rewitalizacji. W jego skład weszli m.in. przedstawiciele mieszkańców, użytkowników, zarządców nieruchomości, przedsiębiorców oraz organizacji prowadzących działalność społeczną.

Rewitalizacja Biskupiej Górki – ruszyły modernizacje ulic i remonty budynków
Biskupia Górka / Stary Chełm 15 grudnia 2022

Rewitalizacja to nie tylko remont budynku, ale i kompleksowe działania na rzecz lokalnej społeczności, które pozytywnie wpływają na codzienne życie mieszkańców. W ramach programu Rewitalizacji Biskupiej Górki i Starego Chełmu ruszyły roboty drogowe, trwają też remonty budynków gminnych oraz wspólnot mieszkaniowych. Rewitalizacja tej części miasta to koszt blisko 60,5 mln zł.

Strona 1 z 34