Delegacja z Komisji Europejskiej w Gdańsku
Rewitalizacja 20 czerwca 2023

W dniach 19-20 czerwca w Gdańsku odbywa się posiedzenie Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. Towarzyszy mu wizyta przedstawicielek Komisji Europejskiej, które w poniedziałek odwiedziły m.in. Dom Sąsiedzki Gościnna Przystań, który powstał w ramach projektu Rewitalizacja Oruni w Gdańsku, zmodernizowany w ramach tego samego projektu Ratusz Oruński oraz Europejskie Centrum Solidarności i Politechnikę Gdańską.

Formularz fiszki, długopisy, nożyczki, spinacz.
Rewitalizacja 19 czerwca 2023

Przez najbliższy miesiąc można zgłaszać pomysły przedsięwzięć związanych z rewitalizacją. Nabór tzw. fiszek projektowych zawierających propozycje konkretnych działań społecznych i inwestycyjnych trwa od 11 lipca do 10 sierpnia.

Grafika symboliczna z kodem QR.
Rewitalizacja 12 czerwca 2023

Gminny Program Rewitalizacji jest realizowany w Gdańsku od 2017 roku. W tym roku jest on aktualizowany. W związku z tym Biuro Rozwoju Gdańska, koordynator programu, podjęło szereg działań włączających mieszkańców w ten proces. Jednym z nich są czerwcowe warsztaty, w trakcie których mieszańcy wypracują proponowane założenia programu.

Dłonie trzymające mapę ze wstępną trasą spaceru po Nowym Porcie.
Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście 6 czerwca 2023

Którędy pojadą ciężarówki, kiedy zmodernizowana zostanie ul. Wyzwolenia? Co z placem nadwodnym i Dworem Fischera? Które ulice i budynki modernizować w kolejnych latach? O tym, i wielu innych kwestiach, rozmawiano podczas tzw. spaceru badawczego po Nowym Porcie, który odbył się w poniedziałek, 5 czerwca, w ramach przygotowań do następnych działań rewitalizacyjnych w tej części Gdańska. Jego organizatorem było Biuro Rozwoju Gdańska, które nadzoruje przygotowania oraz realizację już zaplanowanych projektów w ramach rewitalizacji.

Grupa osób biorących udział w spacerze badawczym po Oruni.
Orunia 5 czerwca 2023

Zagospodarowanie Parku Schopenhauera, umożliwienie zabudowy mieszkaniowej na terenach kolonii, rewaloryzacja pustych placów pomiędzy niektórymi kamienicami - to zaledwie kilka przykładów propozycji inwestycji, które złożyli mieszkańcy. W środę, 31 maja, odbył się spacer badawczy w ramach przygotowań do następnych działań rewitalizacyjnych w tej części Gdańska. Jego organizatorem było Biuro Rozwoju Gdańska, które nadzoruje przygotowania oraz realizację już zaplanowanych projektów w ramach rewitalizacji.

Plakat z kodem QR przekierowującym do formularza z zapisami na warsztaty.
Rewitalizacja 1 czerwca 2023

Gminny Program Rewitalizacji jest realizowany w Gdańsku od 2017 roku. W marcu tego roku Rada Miasta Gdańska podjęła uchwałę o przystąpieniu do jego zmiany. W związku z tym Biuro Rozwoju Gdańska, jako jednostka koordynująca GPR, podjęło szereg działań mających na celu włączenie mieszkańców w proces aktualizacji dokumentu. Jednym z takich działań będą czerwcowe warsztaty, w trakcie których mieszańcy wypracują proponowane założenia programu.

Strona 1 z 37