W najbliższą sobotę, 7 maja, zostaną zaprezentowane wyniki konsultacji społecznych dotyczących Parku Południowego. Ujrzą one światło dzienne podczas pikniku, który odbędzie się przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska II w godzinach 12 - 14.

Park Południowy powstaje w południowo-zachodniej części Gdańska. Docelowo zajmie 77 hektarów i będzie drugim co do wielkości parkiem w mieście (po Parku Reagana). Tworzony jest w oparciu o istniejące zasoby krajobrazowo-przyrodnicze i system zbiorników retencyjnych.

Jesienią 2021 roku przeprowadzone zostały konsultacje dla mieszkańców dotyczące sposobu urządzenia przyszłego parku. Nadszedł czas na wnioski i przedstawienie wyników konsultacji.

Piknik pełen atrakcji

Podczas pikniku towarzyszącego ogłoszeniu wyników konsultacji, mieszkanki i mieszkańcy zaproszeni zostaną do wspólnego sadzenia kwiatów, krzewów i łąk kwietnych. Rozdawane będzie także czarne złoto ogrodników – nawóz do roślin balkonowych i ogrodowych produkowany przez gdański Zakład Utylizacyjny z odpadów BIO.  

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, wśród nich m.in. warsztaty z budowania domków dla owadów, dmuchane zjeżdżalnie oraz konkursy z nagrodami. Sił wszystkim miłośnikom natury doda poczęstunek z grilla oraz grochówka.