Funkcje dominujące w nowym Studium
Projekt uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego 11 lipca 2017

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska to najważniejszy dokument planistyczny. Wskazuje kierunki, w których Gdańsk powinien rozwijać się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Z projektem Studium, nad którym obecnie trwają prace, do końca lipca mieszkańcy mogą zapoznawać się na stronie internetowej oraz w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska w budynku przy ul. Wały Piastowskie 24 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15). Zachęcamy do lektury całego dokumentu, a poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące funkcji dominujących w mieście – jednego z wielu zagadnień, którymi zajmuje się Studium.  

Jaki będzie Gdańsk za trzydzieści lat? Podsumowanie spotkań
Projekt uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego 3 lipca 2017

Czerwiec w Biurze Rozwoju Gdańska upłynął pod znakiem Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska. W dziewięciu spotkaniach oraz dwóch dniach otwartych wzięło udział ponad 360 osób. Następnym etapem prac nad Studium będzie wyłożenie projektu do publicznego wglądu.

Przestrzenie publiczne w nowym Studium
Projekt uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego 25 lipca 2017

W trzecim tekście prezentującym wybrane zagadnienia zawarte w nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska przedstawiamy najważniejsze informacje na temat przestrzeni publicznych - szczególnie istotnych dla zaspokajania potrzeb mieszkańców, poprawy jakości ich życia i nawiązywania kontaktów społecznych. Zapraszamy też do lektury całego dokumentu, który do końca lipca jest dostępny na stronie internetowej oraz w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska.

Studium dla Gdańska uchwalone
Studium 23 kwietnia 2018

23 kwietnia 2018 r., podczas LI sesji Rada Miasta Gdańska uchwaliła Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska. To istotny dla całego miasta dokument, który wyznacza kierunki jego rozwoju w perspektywie najbliższych 30 lat. Od zapisów zawartych w studium zależy, czy w mieście znajdzie się miejsce na nowe parki, osiedla mieszkaniowe, czy zostanie zachowana rezerwa pod drogi i linie tramwajowe, czy będzie możliwy rozwój uczelni i wzrost liczby miejsc pracy.