Szanowni Państwo,

na spotkaniu w dniu 13 kwietnia z Radami Dzielnic padło pytanie: "Jakie wyburzenia będą w związku z realizacją 'Zielonego Bulwaru'?".

W odpowiedzi usłyszeli Państwo, że cała planowana trasa przebiega przez tereny gminne. Chciałabym sprostować tę wypowiedź, ponieważ dojdzie do wyburzeń w rezerwie pod "Zielony Bulwar" pomiędzy ulicą Pomorską a Ergo Areną na Żabiance.

Wyburzeniu podlegać będą: dwustanowiskowy garaż oraz budynek gospodarczy przy ulicy Orłowskiej 8 oraz zespół 92 garaży, także przy ulicy Orłowskiej. Ponadto zostaną wykupione przez gminę nieruchomości prywatne o łącznej powierzchni około 0,9 ha na których znajdują się wyżej wymienione zabudowania.

Na załączonym szkicu przedstawiamy lokalizację tych nieruchomości(w rejonie ulicy Orłowskiej), znajdujących się w rezerwie pod "Zielony Bulwar". Kolorem żółtym zaznaczono nieruchomości należące do miasta Gdańsk a w czerwonym okręgu, kolorem brązowym, zabudowane nieruchomości prywatne znajdujące się w rezerwie terenowej pod "Zielony Bulwar".