Kolejny dzień otwarty w Biurze Rozwoju Gdańska już 8 czerwca! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych od godziny 8:00 do godziny 19:00 na spotkanie z projektantami w sprawie uwarunkowań i założeń do nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska.

Biuro Rozwoju Gdańska od ponad roku pracuje nad tym ważnym dokumentem dla naszego miasta, a uwarunkowania i założenia są jego istotną częścią. Dotyczą głównie identyfikacji i oceny stanu istniejącego zagospodarowania przestrzennego. Publiczna prezentacja opracowania potrwa do 30 czerwca br. i każdy ma prawo się do niego odnieść – wystarczy wysłać maila ze swoimi sugestiami i pomysłami na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub pisemnie na adres Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk.

Do tej pory wpłynęło już ponad 240 pism z ponad tysiącem wniosków dotyczących w głównej mierze transportu, różnych funkcji (np. mieszkaniowej), zieleni i wody oraz przestrzeni publicznych. Kolejnym etapem prac nad Studium jest określenie kierunków rozwoju Gdańska.

 Czytaj również: Studium dla Gdańska – o co właściwie chodzi?