18 maja i 8 czerwca w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska przy ul. Wały Piastowskie 24 w godzinach od 8:00-19:00 będzie można spotkać się z projektantami przygotowującymi „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska”.

Biuro Rozwoju Gdańska pracuje nad najważniejszym dokumentem planistycznym dla naszego miasta od ponad roku. Do wglądu gotowy jest już projekt uwarunkowań i założeń. Teraz czas na omówienie.
Uwarunkowania i założenia są istotną częścią dokumentu. Dotyczą głównie identyfikacji i oceny stanu istniejącego zagospodarowania przestrzennego. Publiczna prezentacja opracowania potrwa do 30 czerwca br. i każdy ma prawo się do niego odnieść – wystarczy wysłać mail ze swoimi sugestiami i pomysłami na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie na adres Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk.

Podczas dni otwartych 18 maja i 8 czerwca będzie można spotkać się z Zespołem Studium i zapoznać się ze szczegółami projektu. Do tej pory wpłynęło już 245 pism z ponad tysiącem wniosków dotyczących w głównej mierze transportu, różnych funkcji (np. mieszkaniowej), zieleni i wody oraz przestrzeni publicznych. Kolejnym etapem prac nad Studium jest określenie kierunków rozwoju Gdańska.

Czytaj również: Studium dla Gdańska – o co właściwie chodzi?