Z okazji zbliżających się świąt w dwóch rewitalizowanych dzielnicach zaplanowano spotkania z mieszkańcami. Dolne Miasto i Nowy Port zapraszają na wspólne kolędowanie.

Występy artystyczne, kolędowanie, konkursy, słodki poczęstunek i wiele innych atrakcji czeka w tym tygodniu mieszkańców Dolnego Miasta i Nowego Portu. Uroczystości ozdabiać będą choinki zakupione przez miasto w ramach akcji Odpalamy święta.

Dolne Miasto - 18 grudnia , godz. 16:00

Wspólne świętowanie pod hasłem „odpalamy tramwaj” rozpocznie się o godzinie 16:00 przy zbiegu ulic Wróbla-Toruńska. W programie występ i śpiewanie kolęd przez młodzież z Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko, występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 65, utwór literacki o tematyce świątecznej w wykonaniu seniorów z Dolnego Miasta, rozstrzygnięcie konkursu "Świąteczna ozdoba na Dolnym Mieście" i wręczenie nagród. Ponadto quiz z nagrodami, wspólne kolędowanie, domowe ciasta, słodkie pierniki, gorący barszcz i paszteciki, gorąca czekolada.

Wydarzenie organizowane jest przez Partnerstwo na rzecz Dolnego Miasta, w tym organizacje i instytucje działające na podobszarze, przy współudziale Biura Rozwoju Gdańska.

Więcej na temat wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2382169062094495/

Nowy Port - 19 grudnia, godz. 17:30

Koncert kolęd unplugged i Mikołajkowa Akcja Świąteczna z nagrodami, to atrakcje jakie czekają mieszkańców Nowego Portu w czwartek 19 grudnia pod choinką przy Placu Wolności. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie 180 Stopni przy współudziale Biura Rozwoju Gdańska.

Więcej na temat wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2502665060058691/

Na początku grudnia świąteczne spotkania zorganizowano na Biskupiej Górce i Oruni. Więcej na ten temat: https://www.brg.gda.pl/aktualnosci/rewitalizacja/947-biskupia-gorka-i-orunia-zapraszaja-na-swiateczne-spotkanie