Z okazji zbliżających się świąt, w najbliższy weekend, w dwóch rewitalizowanych dzielnicach, zaplanowano spotkania z mieszkańcami. Biskupia Górka i Orunia zapraszają na wspólne kolędowanie. Gościem będzie prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Śpiewanie kolęd, występy muzyczne, kiermasz, świąteczny poczęstunek czy spotkanie z Mikołajem – to część atrakcji przygotowanych dla mieszkańców rewitalizowanych dzielnic Gdańska. Jednym z punktów programu będzie uroczyste odpalenie iluminacji na choinkach zakupionych przez miasto w ramach akcji Odpalamy święta.

Biskupia Górka  - 6 grudnia, godz. 16.00

Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 16.00 za budynkiem przy ul. Biskupiej 4.  Po uroczystym zapaleniu lampek choinkowych przez Prezydent Aleksandrę Dulkiewicz, organizatorzy zapraszają na kolędowanie oraz słodki i gorący poczęstunek. Tego dnia nie może zabraknąć wizyty Świętego Mikołaja, który wręczy upominki.

Na wspólne świętowanie zaprasza Stowarzyszenie WAGA wraz z Biurem Rozwoju Gdańska. Część muzyczną programu przygotowali uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 21.

Więcej na temat wydarzenia: https://www.facebook.com/events/439636166702398/

Orunia - 7 grudnia, godz. 14.30

Wspólne świętowanie na Oruni to już tradycja trwająca nieprzerwanie od 20 lat. W tym roku, XXI spotkanie, rozpocznie się o godzinie 14.30 w patio Kawiarni Kuźnia przy ulicy Gościnnej 10. Na mieszkańców czekają występy muzyczne dzieci z lokalnych szkół i przedszkoli, wspólne kolędowanie, kiermasz świąteczny oraz orszak prowadzony przez animatora. 
O godzinie 17.00 planowane jest przywitanie i przemówienia honorowych gości, mini koncert kolęd, przybycie Mikołajów, rozświetlenie choinki przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz i zaproszonych gości.

Wydarzenie zorganizowane jest dzięki aktywność wielu oruńskich instytucji i organizacji należących do partnerstwa Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia”. Imprezę wspiera również Rada Dzielnicy Orunia i Gdański Archipelag Kultury.

Więcej na temat wydarzenia: https://www.gdansk.pl/wydarzenia/gwiazdka-na-oruni,w,24962

Choinka na Długim Targu została odpalona 5 grudnia. Kolejne dwa spotkania odbędą się na Dolnym Mieście - 18 grudnia i w Nowym Porcie – 19 grudnia. Blasku gdańskim świętom dodaje też choinka na Targu Węglowym.