Czwarte i ostatnie warsztaty z mieszkańcami, w ramach przygotowań do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji w Gdańsku,  odbędą się w Nowym Porcie 25 czerwca w godz. 10:00-15:00 w Szkole Podstawowej nr 55 przy ul. Wolności 6A. Głos mieszkańców jest bardzo ważny, dlatego zapraszamy do udziału!

Rejestracja odbywa się drogą elektroniczną na stronie gdansk.pl lub TUTAJ. Można również zgłosić swój pomysł drogą elektroniczną. Formularz zgłoszenia przedsięwzięcia rewitalizacyjnego do Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Gdańska znajduje się na stronie BRG (http://brg.gda.pl/pokaz.php?dzial=rewitalizacja&artykul=gpr).  Wypełniony formularz należy złożyć w postaci podpisanego oryginału oraz przesłać mailem jako edytowalny załącznik elektroniczny na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 5 lipca 2016 roku.

Dlaczego warto brać udział w konsultacjach?

Działania rewitalizacyjne obejmują szereg różnorodnych inwestycji, przede wszystkim inwestycji w rozwój społeczny. Głównym celem rewitalizacji jest doprowadzenie do ożywienia, poprawy funkcjonalności, estetyki, wygody użytkowania i jakości życia w rewitalizowanym obszarze. Aby najlepiej zaplanować takie działania, potrzebny jest głos lokalnej społeczności. Właśnie w tym celu  zorganizowane zostały m.in. warsztaty z mieszkańcami. Jest to okazja do wskazania miejsc problemowych w swoich dzielnicach oraz czynnego udziału w tworzeniu  procesów rewitalizacyjnych. Spotkania przeprowadzane są w formie pracy w grupach oraz dyskusji podsumowujących. Ich wynikiem będzie opracowanie proponowanych przez mieszkańców projektów do realizacji w ramach rewitalizacji, ze szczególnym naciskiem na wypracowanie niezbędnych działań społecznych.

GPR – co dalej?

- Po zakończonych warsztatach, do końca sierpnia prowadzić będziemy wewnętrzne prace nad opracowaniem programu we współpracy m.in. z organizacjami pozarządowymi. We wrześniu planujemy z kolei przeprowadzić konkurs plastyczny i fotograficzny dla dzieci w celu promocji działań związanych z opracowaniem GPR-u, a najprawdopodobniej od października wyjdziemy do mieszkańców by konsultować zapisy programu – informuje Zespół Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego.

Obszary zdegradowane i obszary do rewitalizacji w naszym mieście wyznaczyła Rada Miasta Gdańska na kwietniowej sesji. Więcej informacji:

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Rada-Miasta-wyznaczyla-obszary-do-rewitalizacji,a,52651