Czas na konsultacje na Dolnym Mieście. Już w sobotę o godzinie 10:00 odbędą się trzecie z czterech warsztatów w ramach przygotowań do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji w Gdańsku. Można, a nawet trzeba się na nie zapisać - głos mieszkańców jest bardzo ważny.

Spotkanie dla mieszkańców obszaru objętego rewitalizacją na Dolnym Mieście (Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście) zaplanowano na 18 czerwca w godz. 10:00-15:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia ul. Jaskółcza 1 - parter budynku wejście od strony „Domku Palacza”.

Rejestracja odbywa się drogą elektroniczną na stronie gdansk.pl lub TUTAJ.

Przed Zespołem Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego jeszcze jedno spotkanie z mieszkańcami Nowego Portu 25 czerwca w godz. 10:00-15:00.

Warsztaty tematyczne zorganizowano w każdą kolejną sobotę czerwca. Jest to okazja do wskazania miejsc problemowych w swoich dzielnicach oraz czynnego udziału w tworzeniu  procesów rewitalizacyjnych na czterech wybranych obszarach. Spotkania przeprowadzane są w formie pracy w grupach. Ich wynikiem będzie opracowanie proponowanych przez mieszkańców projektów do realizacji w ramach rewitalizacji, ze szczególnym naciskiem na wypracowanie niezbędnych działań społecznych.

Zgłoś swoją propozycję za pośrednictwem internetu

Formularz zgłoszenia przedsięwzięcia rewitalizacyjnego do Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Gdańska znajduje się na stronie BRG (http://brg.gda.pl/pokaz.php?dzial=rewitalizacja&artykul=gpr). Wypełniony formularz należy złożyć w postaci podpisanego oryginału oraz przesłać mailem jako edytowalny załącznik elektroniczny na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 5 lipca 2016 roku.

Program ma powstać do końca 2016 roku przy udziale wszystkich zainteresowanych mieszkańców, środowisk społecznych czy gospodarczych. Zakrojona na szeroką skalę partycypacja społeczna ma pomóc w ustaleniu poszczególnych działań.

 Obszary zdegradowane i obszary do rewitalizacji w naszym mieście wyznaczyła Rada Miasta Gdańska na kwietniowej sesji. Więcej informacji:

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Rada-Miasta-wyznaczyla-obszary-do-rewitalizacji,a,52651