Początek grudnia to okres, kiedy w gdańskich dzielnicach rozświetlają się choinki, mieszkańców odwiedza św. Mikołaj, prezydent miasta i jej zastępcy składają świąteczne życzenia. Bożonarodzeniowe drzewka stanęły także w podobszarach objętych rewitalizacją.

Spotkanie świąteczne dla mieszkańców w każdym z czterech podobszarów rewitalizacji miało swój niepowtarzalny charakter. Partnerzy rewitalizacji zaprosili do współpracy przy organizacji tych wydarzeń m.in. Biuro Rozwoju Gdańska.

Na Biskupiej Górce zachwyt zgromadzonych wokół choinki mieszkańców wywołał św. Mikołaj, który zjechał… windą. Dzieci, po spotkaniu z tym wyczekiwanym gościem, obejrzały zabawne przedstawienie kukiełkowe. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie WAGA oraz Rada Dzielnicy Śródmieście.

Fundacja NOVA, Rada Dzielnicy Chełm oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, organizatorzy sąsiedzkiego spotkania na Starym Chełmie, postawili na wspólną pracę – podczas warsztatów można było przygotować świąteczne ozdoby i stroiki. Nie zabrakło stoisk charytatywnych oraz zabaw i konkursów dla dzieci.

W Nowym Porcie mieszkańców ku choince poprowadził sam św. Mikołaj. W barwnym korowodzie z dzwoneczkami kroczyły także ogromne elfy; przy choince było dużo żartów i wspólne śpiewanie. Do udziału w tym wydarzeniu zaprosił mieszkańców Nowego Portu Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Na Dolnym Mieście, jak co roku, obok choinki stał… tramwaj. Ze sceny płynęły świąteczne melodie, na stoiskach można było np. wykonać oryginalne ozdoby świąteczne. Za organizację kiermaszu, warsztatów, konkursów i występów odpowiedzialne było ISE Dolne Miasto, Rada Dzielnicy Śródmieście wraz z partnerami.

Na Oruni mieszkańcy wokół choinki spotkali się już po raz dwudziesty czwarty! Przy scenie i na kiermaszu – atrakcji oraz zabawy nie brakowało. Pełne świątecznych emocji spotkanie było możliwe dzięki Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych Orunia oraz zaangażowaniu licznych partnerów.

Na każdym ze spotkań nie brakowało smakołyków i rozgrzewających napojów. Biuro Rozwoju Gdańska organizowało konkursy dla dzieci z wiedzy o Gdańsku. W wydarzeniach brała udział prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji Piotr Grzelak. W przygotowaniu świątecznych atrakcji dla mieszkańców BRG wsparli: Fundacja Sprawni Inaczej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej Sławkowo. Dziękujemy za pomoc i życzymy niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia!