Wrzesień to dobry czas, by spotkać się z sąsiadami; większość wróciła już z wakacyjnych wojaży, a i pogoda nadal sprzyja temu, by częściej wychodzić z domu. We wrześniu Biuro Rozwoju Gdańska uczestniczyło w dwóch wydarzeniach organizowanych przez i dla mieszkańców na rewitalizowanych podobszarach: w Nowym Porcie i na Biskupiej Górce.

VI Święto Ulicy Biskupiej

Biskupia Górka świętowała 3 września; w tym roku pod hasłem „Biskupia sprzed 100 lat”. W klimat retro wpisywały się historyczne wykłady, spacer z lokalną przewodniczką oraz występy na scenie plenerowej. Podczas wydarzenia można było także wziąć udział w warsztatach rękodzieła, bursztynniczych, garncarskich, cyjanotypii. Zwieńczeniem wspólnej zabawy był retro-dancing. Pomysłowe stroje w duchu lat 20. i 30. XX wieku znakomicie wpisywały się w klimat tego święta.

Wydarzenie organizowało, jak co roku, Stowarzyszenie WAGA, przy wsparciu partnerów i sponsorów.

X Dni Nowego Portu

Festyn i biesiada, będące częścią obchodów Dni Nowego Portu, odbyły się 9 września. W programie nie brakowało typowo morskich gier i zabaw, jak stawianie masztu czy łowienie rybek; mieszkańcy mogli także wziąć udział w eko-warsztatach, konkursach, odwiedzić kącik urody, obejrzeć wystawę plenerową, posłuchać muzyki. Punktem kulminacyjnym był nowoporcki tort.

Za organizację tego święta odpowiedzialna była Rada Dzielnicy Nowy Port wraz z partnerami i sponsorami.

W obu wydarzeniach uczestniczyło Biuro Rozwoju Gdańska, które koordynuje realizowany w tych częściach miasta Gminny Program Rewitalizacji. To okazja do rozmowy z mieszkańcami o zrealizowanych do tej pory pracach i planach na najbliższe miesiące. To również pretekst do wspólnej zabawy i odkrywania tajemnic swojej okolicy. Kącik kolorowanek z rewitalizacją w tle oraz gra dotycząca każdej z dzielnic zachęcały, by przy stoisku BRG spędzić trochę czasu…