Od 11 kwietnia do 11 maja 2022 roku w Biurze Rozwoju Gdańska do publicznego wglądu wyłożony jest projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Zakoniczyn w rejonie ulicy Aleksandra Dulin’a. Dyskusja publiczna zostanie przeprowadzona za pomocą środków porozumiewania się na odległość.

Projekt planu Zakoniczyn w rejonie ulicy Aleksandra Dulin’a  zostaje wyłożony do publicznego wglądu po raz kolejny. Po ostatnim wyłożeniu uwzględniono m.in. wnioski z warsztatów dotyczących Parku Południowego przeprowadzanych z mieszkańcami.

Zapisy projektu planu realizują cel publiczny poprzez wyznaczenie parku miejskiego z urządzeniami małej retencji, ciągami pieszymi i pieszo-rowerowymi, w celu zapewnienia przyszłym i obecnym mieszkańcom Zakoniczyna, a także sąsiedniego Ujeściska i Jasienia, odpowiednich warunków do wypoczynku. Teren parku został powiększony. Wprowadzono obszary zieleni chroniące istniejące już zadrzewienia, w tym zagajnik brzozowy. Park retencyjno-rekreacyjny zaplanowany jest jako teren z minimalną ingerencją w jego naturalną strukturę. Obiekty rekreacyjne możliwe są do realizacji w nowych terenach zieleni urządzonej.

W projekcie planu pojawiły się nowe szerokie zielone połączenia pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią założenia Parku Południowego, co postulowali mieszkańcy w trakcie konsultacji społecznych dotyczących parku.

W aktualnym projekcie planu zwiększono także powierzchnię usługową: wprowadzono pierzeje eksponowane i fronty usługowo-handlowe wzdłuż ulicy Dulin’a. Zaplanowano tu również bulwary między linią zabudowy a ulicą. Wskazano także lokalizację dwóch placów – przestrzeni dla pieszych. Ulica Dulin’a została zaprojektowana zgodnie z Gdańskim Standardem Ulicy Miejskiej, projekt przewiduje tu podwójny szpaler drzew, szerokie chodniki i małą retencję.

Projekt planu umożliwia realizację inwestycji miejskiej w postaci całorocznego lodowiska i pływalni. Parametry urbanistyczno-architektoniczne nowej zabudowy, uwzględniając sąsiedztwo nowego Centrum Dzielnicy Południe, zostały zintensyfikowane.

Dzięki proponowanym w projekcie planu rozwiązaniom powstanie spójne centrum dzielnicowe, połączone z Parkiem Południowym. Wprowadzone rozwiązania przestrzenne wpłyną także na poprawę funkcjonowania i wzrost atrakcyjności sąsiednich osiedli.

Wraz z projektem planu do wglądu udostępniona jest również prognoza oddziaływania na środowisko z uzgodnieniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, dotyczącymi zakresu i stopnia szczegółowości informacji zawartych w prognozie. Dokumenty dostępne są na stronach: Biura Rozwoju GdańskaBiuletynu Informacji Publicznej BRG oraz Biuletynu Informacji Publicznej Gdańska.

Projektant udziela informacji od poniedziałku do piątku między godziną 9:00 a 15:00 pod numerem telefonu 58 308-44-73 lub za pośrednictwem maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Osoby chcące zapoznać się z ustaleniami projektu planu osobiście, będą mogły to zrobić po uprzednim umówieniu wizyty pod numerami telefonów: (58) 308 44 51, (58) 308 44 44.

Na poniższej animacji przedstawiono dokładną lokalizację obszaru objętego projektem planu.

Informacje na temat dostępności budynku, świadczenia usług tłumacza migowego oraz pętli indukcyjnej.

 

Termin dyskusji publicznej

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość i odbędzie się 21.04.2022 r. o godzinie 17:00.

Link do dyskusji publicznej

  1. Informacja dotycząca formy i zasad udziału w dyskusji publicznej
  2. Wymagania techniczne dotyczące udziału w dyskusji publicznej
  3. Instrukcja dołączania podczas dyskusji publicznej
  4. Instrukcja obsługi aplikacji
  5. Klauzula informacyjna dotycząca zdalnej dyskusji publicznej

 

Zgłaszanie uwag – do 25 maja

Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego może wnieść swoje uwagi.

Należy je złożyć do Prezydenta Miasta Gdańska w formie:

  • papierowej na adres:

Biuro Rozwoju Gdańska
Wały Piastowskie 24, IV piętro
80-855 Gdańsk

  • lub elektronicznej, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez platformę ePUAP.

Uwaga musi zawierać imię i nazwisko albo nazwę firmy oraz adres zamieszkania albo siedziby.
Ostateczny termin zgłaszania uwag mija 25 maja 2022 roku.

21 dni na rozpatrzenie uwag

Uwagi są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie zostanie opublikowane na stronach internetowych Biura Rozwoju GdańskaBiuletynu Informacji Publicznej BRG oraz Biuletynu Informacji Publicznej Gdańska.