Biuro Rozwoju Gdańska drugi rok z rzędu wzięło udział w Dniu Otwartym Rady Miasta Gdańska. To wydarzenie to wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się więcej o pracy gdańskiego samorządu. Dzięki swobodnej atmosferze był czas i na poważne rozmowy, m.in. o planie ogólnym miasta Gdańska oraz rewitalizacji, i na urbanistyczne zagadki.

W tym roku Rada Miasta Gdańska zaprosiła mieszkańców na dzień otwarty 8 czerwca. Z mieszkańcami spotkali się radni oraz miejskie jednostki i instytucje. Goście uczestniczyli w pokazach, konkursach, rozwiązywali zagadki, zwiedzali zabytkowy budynek, słuchali muzyki.

Dla Biura Rozwoju Gdańska Dzień Otwarty Rady Miasta to jedna z wielu okazji w roku, by spotkać się z mieszkańcami w innych niż na co dzień okolicznościach, porozmawiać o tym, czym biuro się zajmuje, zapytać o potrzeby mieszkańców związane z rozwojem miejskiej przestrzeni. To w dużej mierze także czas na realizację edukacyjnej misji: konkursy, zagadki, zabawy z mapą to zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest przestrzeń, w której żyjemy.

BRG co roku uczestniczy m.in. w Święcie ulicy Biskupiej czy dzielnicowych spotkaniach przy choince. Bardzo cenimy sobie te spotkania – mówi Magda Zaborowska z Zespołu Komunikacji Społecznej BRG. Wykorzystując gry i konkursy możemy w mniej formalny sposób rozpocząć rozmowę o mieście, o potrzebach mieszkańców, ich sposobie odbierania miejskich przestrzeni, a często także o marzeniach dotyczących nowych rozwiązań proponowanych przez miasto. Przy wielu okazjach przyjmujemy od odwiedzających nasze plenerowe stoisko wnioski czy uwagi do opracowywanych w biurze dokumentów planistycznych, pytamy o pomysły, np. te związane z prowadzoną w Gdańsku rewitalizacją.

Stoisko Biura Rozwoju Gdańska odwiedziło w ramach Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska wielu mieszkańców, także tych najmłodszych. Dzieci chętnie rozwiązywały miejskie zagadki i szukały na mapie Gdańska swoich ulubionych miejsc. Starsi pytali o plany rozwoju miasta, zmiany związane z rewitalizacją oraz prace nad planem ogólnym i możliwość składania wniosków do tego dokumentu (przypominamy, że termin mija 14 czerwca).

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.