28 kwietnia, podczas XLIX sesji, Rada Miasta Gdańska podjęła m.in. uchwałę w sprawie zapoczątkowania prac nad planem w dzielnicy Zaspa Rozstaje. Właśnie trwa zbieranie wniosków do planu, obejmującego rejon ulic Leszczyńskich i Chrobrego.

Celem przystąpienia do prac nad planem Zaspa Rozstaje rejon ulic Leszczyńskich i Chrobrego jest ochrona walorów przyrodniczych Parku Millenium Gdańska. Dodatkowo, w południowej części obszaru proponowanego do objęcia planem, przewiduje się wprowadzenie funkcji mieszkaniowo-usługowej, zgodnie z polityką w zakresie rozwoju miasta do wewnątrz. 

W terminie od 12 maja do 10 czerwca 2022 roku wszyscy zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego planu miejscowego oraz do prognozy oddziaływania na środowisko. Najłatwiej to zrobić online, korzystając z nowego narzędzia udostępnianego przez Biuro Rozwoju Gdańska – geoankiety, czyli bezpośrednio na mapie. Geoankieta widoczna jest w zakładce planu Zaspa Rozstaje rejon ulic Leszczyńskich i Chrobrego.

Wnioski do planu, skierowane do Prezydenta Miasta Gdańska, można również składać w formie papierowej na adres:

Biuro Rozwoju Gdańska
ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro
80-855 Gdańsk

oraz ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez platformę ePUAP.

Wniosek powinien zawierać: nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.