Biuro Rozwoju Gdańska zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza języka migowego podczas dyskusji publicznych, warsztatów, jak również spotkań indywidualnych. Świadczenie dla osób uprawnionych jest bezpłatne.

- Każdy mieszkaniec Gdańska powinien mieć możliwość uczestniczenia w dyskusjach publicznych, warsztatach czy innych spotkaniach organizowanych przez Biuro Rozwoju Gdańska. Dlatego od marca tego roku, w celu transparentności naszych spotkań, zapewniamy usługi tłumacza migowego osobom niesłyszącym, niedosłyszącym i głuchoniemym. Istnieje również możliwość konsultacji indywidulanych w siedzibie naszego Biura. Ponadto tłumaczone na język migowy będą także materiały wideo (z napisami lub lektorem), realizowane na potrzeby wyłożeń projektów planów. Wnioski i uwagi, a przede wszystkim aktywny udział mieszkańców Gdańska w kształtowaniu polityki przestrzennej miasta, są dla nas niezwykle ważne  – informuje Dyrektor Biura Rozwoju Gdańska, Edyta Damszel-Turek.

Aby skorzystać z usług tłumacza języka migowego, osoby uprawnione (będące osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721 i Nr 171, poz. 1016)), lub działające na mocy upoważnienia osoby uprawnionej, planujące wizytę w Biurze Rozwoju Gdańska lub zamierzające wziąć udział w wydarzeniu organizowanym przez Biuro Rozwoju Gdańska, są proszone o dokonanie zgłoszenia co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem (z wyłączeniem sytuacji nagłych):

  • osobiście: w sekretariacie Biura Rozwoju Gdańska od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 (ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro, pokój 401),
  • mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • listownie: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk,
  • telefonicznie (przy pomocy osoby trzeciej): (58) 308-44-44 lub (58) 308-44-45.

Po otrzymaniu zgłoszenia pracownik Biura Rozwoju Gdańska skontaktuje się z zainteresowaną osobą w sposób określony w zgłoszeniu w celu uzgodnienia szczegółów.

Informacje na temat dostępności budynku oraz zapewnienia asysty pracownika przy wejściu do budynku