Biuro Rozwoju Gdańska do każdego przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu udostępnia mieszkańcom geoankietę online, czyli ankietę zawierającą dokładną mapę terenu z zaznaczonymi granicami planu. W ankiecie podany jest także numer uchwały Rady Miasta Gdańska dotyczącej przystąpienia do prac planistycznych. 

 Wnioski do planów

Od momentu ogłoszenia przez Prezydenta Miasta Gdańska informacji o przystąpieniu do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, w ciągu 21 dni jest możliwość złożenia do nich wniosków. Może to zrobić każdy, kto chce mieć wpływ na zmiany jakie zachodzą w konkretnych przestrzeniach. Wszystkie zgłaszane potrzeby są indywidualnie rozpatrywane i wszystkie są tak samo ważne. Szczegóły określające granice planów znajdują się na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta w Gdańsku oraz na stronie internetowej www.brg.gda.pl.

Wszyscy zainteresowani mogą składać wnioski do każdego planu miejscowego oraz do prognozy oddziaływania na środowisko sporządzanej do planów. Wniosek powinien zawierać: nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Należy je złożyć do Prezydenta Miasta Gdańska.

Wnioski najłatwiej złożyć za pomocą ankiety online z mapą (tzw. geoankieta) znajdującej się w zakładkach planów.

Na mapie zaznaczone są granice planu oraz numery działek.

Aby złożyć wniosek do planu wystarczy zaznaczyć na mapie wybrany punkt i wpisać swój komentarz. Dodatkowo – istnieje możliwość dołączenia do składanego wniosku własnego pliku w dowolnym formacie. Po wpisaniu swoich danych osobowych oraz adresu (co jest wymogiem ustawowym) i adresu mailowego, wniosek można złożyć. W ciągu kilku sekund jest on widoczny na mapie projektanta odpowiedzialnego za przygotowanie projektu planu.

Potwierdzenie oraz kopia złożonego wniosku zostają przesłane na podany adres mailowy.

Do jakich planów można składać aktualnie wnioski?

 
Wnioski można składać także w formie:

- papierowej na adres:

Biuro Rozwoju Gdańska
ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro
80-855 Gdańsk

- elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez platformę ePUAP.