Komunikat dotyczący wydawania zaświadczeń 

Zespół Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego Biura Rozwoju Gdańska informuje, że w dniu 31 maja 2018 r. mija dwuletni okres od dnia wejścia w życie Uchwały nr XXII/607/16 Rady Miasta Gdańska z dnia 28 kwietnia 2016 r. w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji w mieście Gdańsku, w której ustanowiono prawo pierwokupu na rzecz Gminy Miasta Gdańska wszystkich nieruchomości znajdujących się na obszarach rewitalizacji. Do 15 maja 2018 r. nie podjęto uchwały w sprawie wyznaczenia Specjalnej Strefy Rewitalizacji, nie są również prowadzone żadne prace w tym zakresie. W związku z powyższym z dniem 1 czerwca 2018 r. wygasa prawo pierwokupu ustanowione w Uchwale nr XXII/607/16 Rady Miasta Gdańska, a co za tym idzie – nie będzie podstaw do wystawiania zaświadczeń wskazujących czy dana nieruchomość znajduje się na obszarze rewitalizacji.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Zaświadczenia wskazujące czy dana nieruchomość znajduje się na obszarze rewitalizacji można odbierać w pokoju nr 1 na parterze (ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk). Poniżej zamieszczamy wzór wniosku o wydanie zaświadczenia. 

Informujemy, że wnioski można składać:

  • w sekretariacie Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego Biura Rozwoju Gdańska (ul. Wały Piastowskie 24) - parter, pokój nr 7,
  • pocztą na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk,
  • mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wszystkie informacje na temat w/w zaświadczeń można uzyskać pod numerem (58) 308-44-28.

Jednocześnie informujemy, że wydanie niniejszych zaświadczeń jest zwolnione z opłaty skarbowej w myśl art. 2 ust 1 pkt. h ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej w związku z art. 109 ust. 1 pkt. 4a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami.

Dokumenty
Data publ.Nazwa dokumentuPobierz
Wzór wniosku o wydanie zaświadczenia
Pobierz [docx]