Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście 22 października 2018

W Nowym Porcie jest realizowany drugi etap rewitalizacji. W najbliższych latach Youth Point wprowadzi się do wyremontowanego lokalu, powstanie też Klub Aktywnego Mieszkańca, a plac przy dawnej przystani promowej zostanie na nowo zagospodarowany. To część prac zaplanowanych w ramach rewitalizacji. Na jakim są etapie?

Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście 06 października 2017

W Nowym Porcie, przy ul. Na Zaspę 6, powstała Zielona Laguna. To wspólny projekt mieszkańców oraz Stowarzyszeń: 180 Stopni i Inicjatywa Miasto. Jego realizacja została sfinansowana ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście 31 lipca 2017

Przed Nowym Portem kolejny etap rewitalizacji. Dzielnica wraz z Twierdzą Wisłoujście znalazła się na liście projektów, które otrzymają unijne dofinansowanie. Zaglądamy więc do Nowego Portu, aby sprawdzić, jakie zmiany wkrótce czekają jego mieszkańców.

Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście 24 lipca 2017

W Nowym Porcie 26 lipca startują spotkania informacyjne na temat rewitalizacji. W każdą ostatnią środę miesiąca w godz. 16:00 – 17:00 w CSW Łaźnia 2 (ul. Strajku Dokerów 5) pracownicy Biura Rozwoju Gdańska będą czekać na mieszkańców zainteresowanych rewitalizacją dzielnicy. 

Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście 19 czerwca 2017

Biuro Rozwoju Gdańska 21 czerwca od godz. 16 zaprasza na stoisko informacyjne, które będzie działało w Zespole Szkół Morskich przy ul. Wyzwolenia 8 w Nowym Porcie.   

Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście 27 czerwca 2016

25 czerwca w Szkole Podstawowej nr 55 w Gdańsku w ramach przygotowań do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji odbyły się warsztaty dla mieszkańców dzielnicy Nowy Port. Spotkanie warsztatowe, będące częścią konsultacji społecznych, miało za cel poznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców dzielnicy oraz zidentyfikowaniu obszarów o największym potencjale i szansach rozwojowych.

Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście 22 czerwca 2016

Czwarte i ostatnie warsztaty z mieszkańcami, w ramach przygotowań do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji w Gdańsku,  odbędą się w Nowym Porcie 25 czerwca w godz. 10:00-15:00 w Szkole Podstawowej nr 55 przy ul. Wolności 6A. Głos mieszkańców jest bardzo ważny, dlatego zapraszamy do udziału!